Serdecznie zapraszamy

Poniżej regulamin oraz dokumentacja tegorocznego konkursu pt. "Rok 1920 na Mazowszu i Podlasiu".

Zapraszamy do udziału w konkursie grantowym! Do zdobycia 8.500 zł na działania z młodzieżą. Informacje poniżej.

Podlaski Instytut Kultury zaprasza do udziału w warsztatch artystycznych w ramach projektu "ART Spodki"

Serdecznie zapraszamy

W 1920 r. miała miejsce przełomowa kampania wojny polsko-rosyjskiej z lat 1919-1921. Bitwa Warszawska (13-25 sierpnia 1920 r.) była wielkim zwycięstwem Wojska Polskiego, które tocząc ciężkie walki powstrzymało i ostatecznie zmusiło do szybkiego odwrotu oddziały Armii Czerwonej.

W sierpniowy wieczór (06.08.2020.) w Czyżewie nad zalewem chętni mogli obejrzeć film „Mia i biały lew”, opowiadający historię przyjaźni dziewczynki i białego lwa w perspektywie ochrony zagrożonych gatunków.

Powstanie Warszawskie 1944

Dzieci z terenu Gminy Czyżew wzięły udział w ciekawej akcji artystycznej Gminnego Ośrodka Kultury. Piękna fotorelacja poniżej.

Podczas wakacji 2020 panie Katarzyna Kostro i Agnieszka Ołdakowska organizują dzieciom ciekawe zajęcia plastyczne, rozwijające fantazję i talenty artystyczne małych plastyków.