14 sierpnia po południu, liczni mieszkańcy Gminy Czyżew gorąco kibicowali uczestnikom I Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego ph. "Memoriał Zbigniewa Szczepkowskiego".

...sentymentalna podróż po kartach historii Czyżewa" -  spotkanie pod tym hasłem odbyło się w poniedziałek 12.08. br. w Muzeum Ziemi Czyżewskiej.

W dniach od 1 do 15 sierpnia br. w siedzibie Muzeum Ziemi Czyżewskiej można obejrzeć wystawę poświęconą tematyce "Powstania Warszawskiego". [źródło foto wprowadzającej niniejszy artykuł: warszawa.onet.pl].

1 sierpnia 2019 roku przypadła 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W związku z rocznicą o godzinie 17.00, podczas godziny "W", zostały uruchomione syreny alarmowe.

9 czerwca 2019. w Szepietowie odbyła się XII Regionalna Parada Orkiestr Dętych.

WOAK w Białymstoku oraz GOK w Czyżewie zaprosili w sobotę 27.07. br. na koncert do sali widowiskowej czyżewskiego ośrodka kultury.

18 i 19 lipca  2019 r. nad zalewem w Czyżewie odbyły się projekcje filmów "Kumple z dżungli" oraz "Historia Marii".

Tegoroczny festyn odbył się w niedzielę 7 lipca...

Spektaklem "Pani M" oraz wierszami polskich poetów zakończyły rok szkolny 2018/2019 oraz rozpoczęły wakacje małe i młode aktorki z "Teatru Marzeń".

Już po raz piąty w Gminie Czyżew, od 3 do 7 czerwca, obchodzony był "Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.